Znajdziesz tutaj listę darmowych samouczków które pomogą Ci nauczyć się zaawansowanych aspektów programowania w Javie. Aby móc przystąpić do tych lekcji musisz znać podstawy języka Java. Jeśli masz te podstawy opanowane to z pewnością poradzisz sobie z tutejszym materiałem. Jeśli szukasz kursu który nauczy Ciebie Javy od podstaw to wejdź na tą stronę: kurs Java dla początkujących. Poniżej jest lista wszystkich darmowych lekcji z kursu Java dla średnio zaawansowanych:

Część 1 – Rekurencja

Ten film to wstęp do całego kursu. Dowiesz się tutaj jak ten kurs jest zorganizowany, ile jest w nim łącznie lekcji, czego dokładnie się tu nauczysz, i wiele innych przydatnych informacji. Po tym wstępie który trwa dwie minuty rozpocznie się prawdziwa lekcja. Nauczysz się w niej podstaw rekurencji. Dowiesz się czym ona jest, kiedy warto ją używać oraz kiedy należy ją stosować. Aby zobaczyć pierwszą lekcję na temat rekurencji to kliknij tutaj.

Część 2 – Rekurencja ciąg dalszy

Tutaj będziemy dalej omawiać rekurencję. Zobaczysz tutaj następny przykład który Ci pokaże jak jeszcze można wykorzystać rekurencję i jak powinno się tworzyć rekurencyjne metody. Aby zobaczyć drugą lekcję dotyczącą rekurencji to kliknij w ten link.

Część 3 – Rekurencja i ciąg Fibonacciego

Jest to już ostatnia lekcja gdzie będziemy mówić o rekurencji. W tym wideo zobaczysz jeszcze bardziej zaawansowany przykład pokazujący jak za pomocą rekurencji obliczyć ciąg Fibonacciego. Po ukończeniu tego darmowego samouczka z Javy będziesz wiedział wystarczająco dużo aby móc samemu stosować rekurencję w swoich programach. Kliknij tutaj aby zobaczyć trzecią lekcję.

Część 4 – Graficzny Interfejs Użytkownika

W tym wideo zaczniesz się uczyć jak tworzyć GUI w Javie. Jest to skrót od angielskiego słowa „Graphical User Interface” co po polsku oznacza Graficzny Interfejs Użytkownika. Kiedy tworzymy GUI w naszych programach to tworzymy takie rzeczy jak okna, panele, przyciski, suwaki, itp. Wszystko to po to aby użytkownik naszego programu mógł się jakoś poruszać po naszej aplikacji. W tej lekcji omówimy teoretyczne podstawy tworzenia GUI czyli na przykład: jak ustalamy koordynaty i pozycję naszych okien i komponentów, jakich bibliotek użyć, jak tworzyć kolory w Javie i kilka innych rzeczy. Aby zobaczyć czwartą lekcję to kliknij tutaj.

Część 5 – Klasa JFrame

Ta lekcja pokaże Ci czym jest klasa JFrame oraz do czego ona służy. JFrame jest jedną z najważniejszych klas ponieważ to dzięki niej jesteśmy w stanie tworzyć okna w Javie. Do tych okien możemy wsadzać komponenty naszego programu jak np. tło, przyciski, obrazy, tekst, menu, itp. Ale jak te komponenty dodawać do naszego okna omówimy w następnych lekcjach bo w tej skupimy się tylko na klasie JFrame. Aby zobaczyć piątą lekcję to kliknij tutaj.

Część 6 – Klasa JPanel

W tej lekcji omówimy inną bardzo ważną klasę. Jest to mianowicie klasa JPanel. Dzięki tej klasie będziemy mogli tworzyć „panele” do których później będziemy mogli doczepiać następne komponenty naszego programu. Taki „panel” może być tłem, osobą kartą w naszym menu lub obszarem który ma inne właściwości co reszta. Kliknij tutaj aby zobaczyć szóstą lekcję.

Część 7 – Tło oraz panele

W tej lekcji z kursu Java dla średnio zaawansowanych zobaczysz następny przykład pokazujący jak jeszcze można wykorzystać klasę JPanel. Przede wszystkim skupimy się na tym jak można zmienić kolor tła tych paneli. Aby zobaczyć siódmą lekcję to kliknij tutaj.

Część 8 – Klasa JLabel

W tym wideo poznasz nową klasę która nazywa się JLabel. Jest to klasa dzięki której możemy wstawić do naszej aplikacji takie komponenty jak tekst lub obraz. Aby zobaczyć ósmą lekcję to kliknij w ten link.

Gdzie znajdę więcej lekcji?

Te filmy które tutaj mogłeś zobaczyć to tylko mały kawałek tego co oferuje cały kurs Java dla średnio zaawansowanych. Wszystkich lekcji jest razem 51. Tak więc zostały ci jeszcze 43 lekcje do obejrzenia! Kliknij w ten link aby dowiedzieć się jak dostać dostęp do całego kursu Java dla średnio zaawansowanych.

  • Brak produktów w koszyku.