Darmowe lekcje: Kurs Excel VBA Dla Zaawansowanych

W tej sekcji znajdziesz darmowe lekcje które są skierowane dla tych osób, które znają VBA i chcą podnieść  swoje umiejętności na poziom zaawansowany.

Aby móc zagłębić się w te lekcje musisz znać co najmniej podstawy VBA w Excelu. Jeżeli wiesz czym są zmienne, pętle, funkcje if, msgbox lub inputbox, to te darmowe samouczki są dla Ciebie.

Te filmy pomogą Ci się nauczyć zaawansowanego programowania w VBA. Dzięki temu będziesz umiał tworzyć bardzo obszerne makra.

Wiedza ta jest bardzo przydatna jeśli dużo pracujesz w Excelu. Jeśli chcesz aby Twoje makra wykonywały za Ciebie całą monotonną robotę, tak abyś ty miał więcej czasu, to ten kurs jest dla Ciebie.

Oto lista darmowych lekcji, które pokażą Ci jak stworzyć zaawansowane makra:

 

1. Importowanie plików txt oraz csv

Tutaj znajdują się dwa filmy video które pomogą Ci stworzyć makro które potrafi importować dane z plików .txt oraz .csv.

Pliki z zakończeniem .txt to są pliki tekstowe (czyli takie które zostały stworzone np. w notatniku).

Pliki z zakończeniem .csv to pliki które również mogą być stworzone w notatniku, z tą różnicą że między każdym słowem czy liczbą znajduje się przecinek.

Oba te pliki można importować w ten sam sposób. Dlatego też w jednej lekcji dowiesz się jak je można importować za pomocą VBA.

 

2. Filtry plików

Kiedy tworzymy makra w Excelu, to czasami chcemy aby to makro mogło pokazać takie specjalne okno, w którym możemy wybrać jakiś plik. Po tym jak już pewien plik wybierzemy to Excel może coś z tym plikiem robić, np. zaimportować dane w nim zawarte.

Kiedy takie okno nam wyskakuje, to w prawym dolnym rogu mamy coś takiego jak filtry plików. Pozwalają one nam na wybranie jakiegoś filtru, a potem Excel ten filtr stosuje.

Obejrzyj tą darmową lekcję a zobaczysz na własne oczy o co chodzi. Znajomość stosowania filtrów plików w Excelu jest często przydatna no i jest to wiedza obowiązkowa jeśli chcesz stać się zaawansowaną osobą z Excel VBA.

 

A gdzie znajdę więcej darmowych filmów?

Te dwie darmowe lekcje to tylko mała cząstka tego czego się nauczysz w całym kursie Excel VBA dla zaawansowanych.

Jeśli chcesz aby Twoje makra wykonywały za Ciebie całą pracę, tak abyś ty zaoszczędził czas i miał mniej pracy – to ten kurs jest dla Ciebie.

Znajomość Excel VBA na poziomie zaawansowanym jest także bardzo przydatna na rynku pracy. Dzięki tej wiedzy zwiększysz swoje kwalifikacje zawodowe, co z kolei pomoże Ci znaleźć lepiej płatną pracę lub dostać awans tam gdzie już pracujesz.

Aby dowiedzieć się więcej na temat całego szkolenia, kliknij tutaj: Kurs Excel VBA Dla Zaawansowanych.