Darmowe lekcje: Kurs Excel VBA

Czy chcesz wiedzieć jak zrobić własne makro w Excelu, które będzie robić dokładnie to co ty chcesz? Wobec tego jesteś na właściwej stronie.

Aby stworzyć makro, musisz nauczyć się języka VBA.

VBA jest skrótem od „Visual Basic for Applications”. Jest to język który można używać wewnątrz Excela. Dzięki temu językowi możemy dokładnie powiedzieć Excelomi jakie makro ma powstać.

Znajomość VBA przyda się każdej osobie, która chce zaoszczędzić czas, oraz aby jej praca w Excelu była łatwiejsza i wygodniejsza.

Poniżej znajdziesz linki które zaprowadzą Ciebie do pierwszych trzech lekcji z kursu Excel VBA. Oto one:

 

1. Wprowadzenie do VBA

Polecam abyś zaczął od tej lekcji. Jest ona idealnym wprowadzeniem do VBA ponieważ nauczy Ciebie podstaw programowania w tym języku. Wiedza zawarta w tej części pozwoli Ci zrozumieć
pozostałe lekcje.

Na początku tego samouczka zobaczysz co trzeba zrobić aby w Excelu pokazała się karta „Deweloper” w głównym menu. Dzięki temu będziesz miał dostęp do wszystkich opcji i narzędzi które są potrzebne aby stworzyć makro.

Potem weźmiemy się za pisanie naszego pierwszego makro. Innymi słowy dowiesz się jak stworzyć nową procedurę, jak działa funkcja MsgBox oraz jak w końcu takie makro uruchomić.

Wszystkie te czynności które się nauczysz w tej części są bardzo proste, ale bardzo ważne, ponieważ dzięki nim zrobisz swoje pierwsze kroki w VBA.

 

2. Funkcja „Range”

Następnym krokiem będzie nauczenie się funkcji „Range”. Dzięki niej możemy wskazać Excelowi którą komórkę ma „zmienieć”. Zrozumienie tego jak ta funkcja działa jest bardzo ważne gdyż bez niej nie bylibyśmy w stanie robić połowy tego co Excel oferuje.

Na początku zobaczysz jak działają proste polecenia które używają funkcję „Range”, a potem będziemy powoli przechodzili do coraz to bardziej złożonych przykładów.

Kiey już skończysz oglądanie tej lekcji będziesz mógł sam kopiować, edytować, usuwać i robić wiele innych rzeczy… za pomocą funkcji „Range”

 

3. Arkusze i pliki

W trzeciej części kursu Excel VBA nauczysz się jak robić operacje nad plikami i arkuszami.

Jest to bardzo przydatna wiedza, ponieważ dzięki niej będziesz wiedział jak kopiować, otwierać, usuwać, zapisywać, tworzyć nowe pliki lub arkusze w Excelu.

 

A gdzie są pozostałe części?

Te trzy lekcje są tylko początkiem całego kursu Excel VBA. Te trzy części pokażą Ci tylko podstawy tego języka. Jeśli chcesz nauczyć się VBA na perfekt, to musisz przejść cały kurs.

Kurs Excel VBA nadaje się idealnie dla studentów, lub osób które często pracują w Excelu. Dzięki wiedzy zawartej w tym szkoleniu zaoszczędzisz czas, ponieważ makra które napiszesz będą za Ciebie wykonywać ciężką pracę.

Mało tego, znajomość VBA podniesie Twoje kwalifikacje, co z kolei sprawi że będziesz mógł znaleźć lepiej płatną pracę lub awansować tam gdzie już pracujesz.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć jak można zdobyć całe szkolenie: Kurs Excel VBA