Bazy danych w Microsoft AccessCzy chcesz nauczyć się podstaw programu Microsoft Access? Na tej stronie znajdziesz listę darmowych lekcji które pomogą Ci zrobić pierwsze kroki w tym programie. Nauczysz się jak tworzyć bazy danych w Microsoft Access.

Lekcje które tutaj znajdziesz używają Accessa w wersji 2013. Jeśli na swoim komputerze masz zainstalowanego Accessa w wersji 2007, 2010 lub 2016 to możesz bez problemu oglądać tutejsze filmy z tego powodu iż wszystkie te programy są do siebie bardzo podobne i posiadają te same funkcje.

Część 1 – Różnice między programami Excel i Access

Wiele osób miała styczność kiedyś z Excelem w szkole lub w pracy. Większość ludzi widziała Excela i wie do czego on służy, czyli przede wszystkim do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. Ale Excel może być użyty do innych zadań, takich jak praca nad statystykami, wykresami lub zbierania danych.

Na pierwszy rzut oka Access wygląda podobnie do Excela. W Accessie tak jak i w Excelu mamy tabele i możemy wykonywać różne obliczenia. Ale Excel został stworzony do tego aby wykonywać obliczenia. Gdybyśmy chcieli przechowywać w Excelu gigantyczne ilości rekordów (mowa tu o tysiącach a nawet milionach) to Excel by w końcu stał się wolny i nie dałoby się w nim spokojnie pracować.

Access natomiast został stworzony tylko do przechowywania danych. Do tworzenia baz danych. W Accessie bez problemu będziemy mogli zapisać miliony rekordów. Tak więc to jest ta największa różnica między Accessem i Excelem. Istnieje też kilka innych różnic których nauczysz się w tej lekcji. Kliknij w ten oto link zobaczyć pierwszą cześć tego kursu.

Część 2 – Bazy danych w Microsoft Access

Druga lekcja pokaże Ci jak stworzyć swoją pierwszą tabelę w Microsoft Access. Nauczysz się jak dodawać kolumny do tabeli oraz jak wybrać odpowiedni typ danych dla swoich kolumn. Jeżeli w danej kolumnie będziemy chcieli zapisać tekst to ta kolumna będzie miała inny typ danych niż kolumna gdzie będziemy przechowywać daty lub liczby.

Następnie wypełnimy naszą tabelę przykładowymi danymi tak abyś wiedział jak dodawać nowe rekordy swojej bazy danych. W tej lekcji dowiesz się również jak przełączać między widokami tabeli oraz jak działa autonumerowanie wierszy i dlaczego jest ono przydatne.  Kliknij w ten link aby zobaczyć drugą część kursu Access dla początkujących.

Dalsze lekcje z Accessa

Jeśli spodobały Ci się darmowe lekcje na tej stronie i chcesz kontynuować swoją naukę Accessa to rzuć okiem na nasz kurs Access dla początkujących. Kupując to szkolenie zdobywasz dostęp do wszystkich lekcji które wchodzą w skład tego kursu. Dzięki temu kursowi nauczysz się od podstaw Accessa. Dowiesz się jak tworzyć formularze, relacje, kwerendy, raporty, formuły i dużo więcej.

  • Brak produktów w koszyku.