Kurs PHPNa tej stronie znajdziesz bezpłatne lekcje które pomogą Ci nauczyć się programowania w PHP. Te filmy są dla osób początkujących które jeszcze nie programowały w tym języku. Te darmowe lekcje są częścią kursu PHP dla początkujących. Możesz je obejrzeć aby zdecydować czy ten kurs Ci się podoba.

PHP jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie. Codziennie wielu programistów używa go gdy programuje aplikacje internetowe. PHP jest także ciągle rozwijany i nowe funkcje są cały czas do niego dodawane. Dzięki temu PHP staje się coraz lepszym i szybszym w działaniu językiem. Z tego też powodu warto się go nauczyć ponieważ jego popularność na pewno nie zmaleje w ciągu następnych kilku lat. PHP jest używany między innymi w WordPress’ie lub znanemu wszystkim Facebook’a.

Część 1 – Jak zacząć programować w PHP

Jeżeli jesteś osobą początkującą to być może zastanawiasz się jak możesz zacząć programować w PHP. Ten kurs jest odpowiedzią na to pytanie. W tym szkoleniu nauczysz się sekretów PHP od podstaw. Na początek zobacz wstęp do tego kursu. W tym wstępie dowiesz się dla kogo ten kurs został stworzony, jakich umiejętności się w nim nauczysz, jakiego edytora tekstu możesz używać do programowania w PHP i jaki serwer musisz posiadać aby programować w PHP oraz wszelkich innych przydatnych informacji. Kliknij w ten link aby zobaczyć wstęp do kursu PHP dla początkujących.

Część 2 – Instalacja serwera Apache na komputerze Windows

W tej lekcji kursu PHP dla początkujących zobaczysz się jak możesz zainstalować serwer Apache na komputerze Windows. Dzięki serwerowi będziesz mógł uruchamiać skrypty PHP na swoim komputerze. Bez serwera też można programować w PHP ale wtedy konieczny jest dostęp do zewnętrznego hostingu aby uruchomić lub przetestować swoje skrypty. Wygodniejszym sposobem jest instalacja serwera na swoim komputerze który masz w domu. Kliknij w ten link aby zobaczyć jak zainstalować serwer Apache na komputerze Windows.

Część 3 – Instalacja serwera Apache na komputerze Mac

Jeżeli masz w domu komputer Apple (czyli Maca) i chcesz na nim zainstalować serwer Apache to w tej lekcji zobaczysz jak to zrobić. Jeżeli nie posiadasz Maca i już zainstalowałeś serwer na komputerze z Windows to możesz pominąć tą lekcję. Kliknij w tej link aby zobaczyć jak zainstalować serwer Apache na komputerze Mac.

Część 4 – Funkcja Echo

Jedną z najbardziej podstawowych i najbardziej fundamentalnych funkcji w PHP jest funkcja Echo. Dzięki niej możemy wyświetlać tekst na stronach internetowych. W tej lekcji nauczysz się jak tej funkcji używać. Kliknij tutaj aby przejść do czwartej lekcji PHP.

Część 5 – Zmienne

Gdy programujemy w PHP, to bardzo często wykorzystujemy zmienne. Są one jednym z najważniejszych aspektów programowania. W tej lekcji dowiesz się czym są zmienne oraz jak ich używać w PHP. Kliknij w ten link aby przejść do piątej lekcji kursu PHP.

Część 6 – Stałe

W tej części dowiesz się czym są stałe w PHP. Zmienne i stałe są niemalże tym samym z jedną małą różnicą. Zmienne potrafią zmieniać swoją wartość w trakcie działania programu a stałe (jak sama nazwa wskazuje) nie mogą zmienić swojej wartości podczas gdy program działa. Kliknij w ten link aby zobaczyć szóstą lekcję kursu PHP.

Dalsze lekcje

To były wszystkie darmowe części szkolenia PHP dla początkujących. Jeżeli tutejsze lekcje Ci się spodobały i chcesz zobaczyć następne części, to wejdź na stronę kursu PHP dla początkujących. Cały kurs zawiera nie tylko lekcje wideo, ale także ćwiczenia, które pomogą Ci potrenować co to jest omawiane podczas szkolenia.

Gdy przejdziesz przez wszystkie lekcji wideo i zrobisz wszystkie ćwiczenia, będziesz posiadał wystarczająco dużo wiedzy i praktyki aby móc samemu stworzyć taką stronę internetową, gdzie użytkownicy będą mogli zalogować się, wylogować się, zarejestrować się, wypełnić formularz, itp.

  • Brak produktów w koszyku.