Kurs PHPNa tej stronie znajdziesz bezpłatne szkolenie PHP dla początkujących. Kurs składa się z kilku filmów, które pomogą Ci rozpocząć naukę programowania w PHP. Dzięki znajomości tego języka będziesz umiał tworzyć strony internetowe i aplikacje internetowe.

Zanim przejdziesz do lekcji, zobacz najpierw poniższy wstęp do kursu. Dowiesz się w nim dla kogo ten kurs został stworzony, jakich umiejętności się w nim nauczysz, jakiego edytora tekstu możesz używać do programowania w PHP, jakiego serwera, oraz wszelkich innych informacji związanych z tym kursem.

Gdy już obejrzałeś wstęp do kursu, to możesz przejść do darmowych lekcji ze szkolenia PHP dla początkujących.

Lekcja 1: Instalacja serwera

W tej pierwszej lekcji PHP dla początkujących zobaczysz się jak możesz zainstalować serwer na swoim komputerze. Dzięki serwerowi będziesz mógł uruchamiać te skrypty które stworzysz w PHP. Bez serwera też można programować w PHP, ale wtedy będziesz potrzebował zewnętrznego hostingu. Wygodniejszym i darmowym sposobem jest instalacja serwera na swoim komputerze w domu. Kliknij w ten link aby przejść do pierwszej lekcji PHP.

Lekcja 2: Funkcja Echo

Jedną z najbardziej podstawowych i najbardziej fundamentalnych funkcji w PHP jest funkcja Echo. Dzięki niej możemy wyświetlać tekst na stronach internetowych. W tej lekcji nauczysz się jak tej funkcji używać. Kliknij tutaj aby przejść do drugiej lekcji PHP.

Lekcja 3: Zmienne w PHP

Gdy programujemy w PHP, to bardzo często wykorzystujemy zmienne. Są one jednym z najważniejszych aspektów programowania. W tej lekcji dowiesz się czym są zmienne oraz jak ich używać w PHP. W tej części dowiesz się także jak tworzyć stałe. Zmienne i stałe są niemalże tym samym, z jedną małą różnicą. Zmienne potrafią zmieniać swoją wartość w trakcie działania programu, a stałe (jak sama nazwa wskazuje) są stałe, czyli nie mogą zmienić swojej wartości podczas gdy program działa. W tej lekcji wideo nauczysz się jak te stałe używać. Kliknij tutaj aby przejść do trzeciej lekcji PHP.

Dalsze lekcje

To były wszystkie darmowe części szkolenia PHP dla początkujących. Jeżeli tutejsze lekcje Ci się spodobały i chcesz zobaczyć następne części, to wejdź na stronę kursu PHP dla początkujących. Cały kurs zawiera nie tylko lekcje wideo, ale także ćwiczenia, które pomogą Ci potrenować co to jest omawiane podczas szkolenia.

Gdy przejdziesz przez wszystkie lekcji wideo i zrobisz wszystkie ćwiczenia, będziesz posiadał wystarczająco dużo wiedzy i praktyki aby móc samemu stworzyć taką stronę internetową, gdzie użytkownicy będą mogli zalogować się, wylogować się, zarejestrować się, wypełnić formularz, itp.

  • Brak produktów w koszyku.