W tej pierwszej części znajduje się wstęp do Excela 2016. Jeżeli chcesz się nauczyć Excela od podstaw, ponieważ nie używałeś tego programu wcześniej, to ten samouczek jest dla Ciebie.

 

Czego się nauczysz w tej lekcji?

Na początku tej lekcji stworzymy tytuł naszej prostej tabeli. Ta tabela będzie przedstawiała statystyki sprzedaży pewnego sklepu spożywczego. Po napisaniu tytułu stworzymy tytuły kolumn i wierszy.  Tytuły kolumn to będą miesiące a tytułami wierszy będą nazwy produktów które sprzedaje ten sklep.

W dalszej części tego samouczka z Excela dowiesz się jak możesz wypełnić swoją tabelę różnymi wartościami, oraz jak możesz za pomocą klawiszy TAB oraz ENTER przechodzić z jednej komórki do drugiej. Potem zobaczysz jak możesz zsumować wartości które są zawarte w kolumnach oraz wierszach.

Gdy już stworzymy naszą tabelę w Excelu i jak ją wypełnimy wartościami, to możemy się wziąć za jej formatowanie. Na początku sformatujemy tytuł, tak aby był większy i bardziej widoczny. Następnie zmienimy grubość czcionki w niektórych komórkach oraz zmienimy kolor tła w tych komórkach gdzie mamy zsumowane wartości.

Potem wstawimy jeszcze obramowanie do naszej tabeli. Bez obramowania, gdybyśmy wydrukowali nasz arkusz na kartce papieru, to linie między komórkami w naszej tabeli nie byłyby widoczne. Dzięki obramowaniu sprawiamy że te linie się pokazują.

Gdy już to zrobimy, to przyjdzie czas abyśmy w naszym arkuszu w Excelu wstawili prosty wykres. Będzie to zwykły, słupkowy diagram. Będzie on przedstawiał te statystyki, które umieściliśmy wcześniej w naszej tabeli.

I tak oto obejrzałeś pierwszą lekcję z kursu Excel 2016 dla początkujących. Teraz znasz niektóre podstawy jeżeli chodzi o obsługę Excela. Ale to nie wszystko! To dopiero początek. Excel zawiera bardzo dużo funkcji oraz narzędzi, które pozwalają nam stworzyć bardzo wyrafinowane statystyki. Kliknij tutaj aby wrócić do poprzedniej strony, skąd będziesz mógł przejść do następnego darmowego samouczka. W następnej lekcji dowiesz się więcej o tym, jak można tworzyć tabele w Excelu.

  • Brak produktów w koszyku.