Darmowy kurs PhotoshopNa tej stronie znajdziesz  darmowy kurs Photoshopa. Tutejsze lekcje są głównie dla osób początkujących które dopiero zaczynają się uczyć programu Photoshop. Kliknij w odpowiedni link poniżej aby przejść do danej lekcji.

Photoshop posiada mnóstwo różnych narzędzi które dają nieograniczone możliwości. Niestety taka duża ilość narzędzi sprawia że nauka Photoshopa samemu jest trudna. Tak więc jeśli chcesz nauczyć się Photoshopa od podstaw to tutejszy kurs jest w sam raz dla ciebie.

Część 1: Wstęp do kursu i tworzenie nowego dokumentu

Ta lekcja jest wstępem do całego szkolenia. Nauczysz się w niej jak poruszać się po menu w Photoshopie oraz jak możesz stworzyć nowy dokument/obraz. Dowiesz się jak możesz ustawić szerokość, wysokość, rozdzielczość, tło oraz kilka innych rzeczy. Kliknij w następujący link aby przejść do pierwszej lekcji Photoshopa.

Część 2: Kadrowanie

W Photoshopie możemy kadrować nasze zdjęcia. Dzięki temu możesz sprawić aby obraz był mniejszy lub większy. Możesz wyciąć niechciane elementy. Kadrowanie jest jednym z najbardziej podstawowych i najbardziej przydatnych narzędzi w Photoshopie. Kliknij w ten link aby zobaczyć drugą lekcję kursu Photoshop.

Część 3: Rozmiar obrazu

Jeżeli wstawimy jakieś zdjęcie do Photoshopa to możemy w każdej chwili zmienić rozmiar tego zdjęcia (czyli wysokość i szerokość). Te atrybuty możemy edytować w kilku różnych miarach (pikselach, centymetrach, punktach, calach i innych). Aby zobaczyć lekcję która Ci pokaże jak zmienić rozmiar obrazu, to kliknij tutaj.

Część 4: Jasność i kontrast

Chyba większość z nas była w sytuacji gdzie mieliśmy jakieś zdjęcie na komputerze i chcieliśmy je ulepszyć lub sprawić aby wyglądało ładniej. Być może było to zdjęcie które chciałeś wstawić na jakąś stronę internetową, aukcję internetową czy nawet na Facebooka. W tej lekcji dowiesz się jak można każde zdjęcie w prosty i szybki sposób poprawić. Bardzo często się zdarza że nasze zdjęcia są w pewnych miejscach zbyt jasne lub zbyt ciemne. Zdarza się że kolory są za mało lub za bardzo nasycone.

W tej lekcji dowiesz się jak działają dwa narzędzia które sprawią że będziesz mógł poprawić jasność i kontrast w swoich obrazach, oraz jak podświetlić cienie i przyciemnić źródła światła. Dzięki tej wiedzy będziesz umiał upiększyć każde zdjęcie. Kliknij w ten link aby zobaczyć czwartą darmową lekcję.

Część 5: Przekształcanie swobodne

W Photoshopie istnieje takie narzędzie które służy do przekształcania. Dzięki niemu możemy zniekształcać, wypaczyć i zmodyfikować nasz obraz. Na przykład możemy zagiąć rogi, zafalować środek obrazu, obrócić obraz w lewo lub w prawo, zmienić rozmiar, zmienić kąt nachylenia i dużo innych rzeczy. Aby obejrzeć piątą lekcję która Ci pokaże to wszystko to kliknij w ten link.

Następne części kursu Photoshop dla początkujących

Jeżeli te pięć lekcji wideo które tutaj zobaczyłeś spodobały ci się i chciałbyś zobaczyć następne to kliknij tutaj: Kurs Photoshop Dla Początkujących.

Dalsze lekcje z tego kursu pomogą ci nauczyć się jak zmieniać kolory w Photoshopie, jak działają maski i warstwy, jak usuwać tło, kopiować obiekty i dużo więcej.

  • Brak produktów w koszyku.