Na tej stronie nauczysz się jak działają bazy danych w Excelu.

Aby poruszać się po bazach danych masz do wyboru różne możliwości.

Najszybszą i najskuteczniejszą z nich są skróty klawiszowe. W poniższym video zobaczysz jak dzięki nim poruszać się po Excelu 2007 jak specjalista.

Poza tym dowiesz się jak „blokować” okienka w Excelu tak żeby Twoja baza danych była zrozumiała i czytelna dla każdego.

Zobaczysz także jak można podzielić jeden arkusz/jedną bazę danych na kilka takich samych części. Jest to konieczne, jeśli chcesz wykonywać pracę przy zaawansowanych funkcjach w Excelu:

 

 

Teraz czas na analizę w Excelu…

Poniżej znajduje się następne video, które pokaże Tobie jak użyć funkcji „Szukaj Wyniku” w Excelu 2007.

Funkcja „Szukaj Wyniku” jest może narzędziem dla osób zaawansowanych, lecz warto jej się nauczyć ponieważ czasami może się przydać.

Tą funkcję możesz użyć, kiedy musisz stworzyć np. tabelkę i potrzebujesz dowiedzieć się jak można osiągnąć pewien „cel lub wynik” (w filmie dowiesz się co mam na myśli).

Narzędzie „Szukaj Wyniku” w Excelu umożliwia nam na zaoszczędzenie czasu, ponieważ inaczej musielibyśmy analizować nasze zestawienie danych za pomocą prób i błędów.

 

 

Jeżeli spodobały się Ci się te filmy, to prosze kliknij poniższe lubię to aby dać nam znać że chciałbyś więcej tego rodzaju poradników z Excela.


Zobacz także te filmy dla początkujących:

Obliczenia, kalkulacje formuły: W tym filmie zobaczysz jak wstawić swoją pierwszą kalkulacje w Excelu 2007. Kiedy nauczysz się tego będziesz mógł powiedzieć, że opanowałeś podstawy Excela 2007.

Formatowanie czasu: Często się zdarza, że kiedy chcemy wpisać czas, datę lub godzinę, występują problemy. Czasem Excel może nam pokazać zupełnie coś innego niż oczekujemy, np. jakiś błąd. Te filmy o formatowaniu czasu pokażą Tobie jak temu zapobiec.

  • Brak produktów w koszyku.