Na tej stronie znajduje się kilka darmowych filmów, dzięki którym możesz zobaczyć jak wygląda kurs Excela 2016. Kurs ten przeznaczony jest dla osób zaczynających prace z Excelem. Kliknij na tytuł aby włączyć daną lekcję.

 

Oto lista lekcji, które pokażą Ci podstawy z Excela

Część 1: Wstęp do Excela

Filmy, które tutaj się znajdują cieszą się największą popularnością z wszystkich na stronie. Są one bardzo dobrym wdrożeniem do podstaw Excela, pomogą Ci zacząć naukę w Excelu, jeżeli wcześniej nie pracowałeś w tym programie. A jeżeli już znasz podstawy Excela, to dzięki tym filmom możesz przypomnieć sobie ważne informacje.

Na początku tej lekcji Excela dla początkujących nauczysz się jak zrobić proste zestawienie. To zestawienie będzie opisywało wyniki sprzedaży małego sklepu. Nauczymy się także wszystkich ważnych podstawowych funkcji w Excelu. A na końcu wstawimy prosty diagram.

Jest to łatwa i tym samym znacząca lekcja, która pomoże Ci rozpocząć prace z programem.

 

Część 2: Liczenie i formuły

Kolejnym krokiem będzie zwiększenie wiedzy dotyczącej formuł i liczenia w programie.

Najważniejszą zaletą Excela jest to, że program może policzyć za nas matematykę, geometrie, oraz wszystko to, czego potrzebujemy. Nauczenie się tego jak wpisywanie formuł działa jest bardzo ważne.

W tym filmie możesz zobaczyć jak wstawić prostą formułę, np. ile to jest 5+5. Później nauczysz się jak pisać nieco trudniejsze kalkulacje.

Na końcu tej lekcji sam będziesz mógł tworzyć obliczenia w Excelu.

 

Część 3: Formatowanie czasu

Następnym krokiem będzie formatowanie czasu w programie. Dowiesz się jak wpisywać czas w Excelu. Na jakie pomyłki można wtedy natrafić i jak ich unikać.

Nauczenie się formatowania czasu jest bardzo ważne, tym bardziej, jeżeli jesteś zatrudniony na stanowisku kadrowo-płacowym, musisz wiedzieć jak formatować czas.

Na filmie zobaczysz również jak zrobić zestawienie, które pokazuje informacje o pracownikach, kiedy zaczynają i kończą prace (grafik).

 

Część 4: Bazy danych i analiza

Jeżeli zobaczyłeś już wyżej wymienione filmy, możesz teraz zobaczyć jak wygląda tworzenie bazy danych. Prawdziwe bazy danych są bardzo duże zajmują mniej więcej od kilkudziesięciu do kilkuset kolumn.

Nauczysz się jak pracować w takich bazach, aby zaoszczędzić czas.

Zobaczysz również jak sprawić by baza danych była czytelna dla wszystkich. Na końcu zobaczysz pewne narzędzie, które służy do analizy danych.

 

Potrzebujesz więcej filmów?

Filmy, które znajdują się na tej stronie są częścią 5 godzinnego kursu Excel 2016 dla początkujących. Jeżeli już obejrzałeś powyższe filmy, a potrzebujesz dodatkowych lekcji z Excela pomyśl o zainwestowaniu w cały kurs z Excela 2016.

Dzięki temu podniesiesz swoje kwalifikacje, oraz staniesz się atrakcyjniejszy na rynku pracy. Dzięki znajomości programu Excel znajdziesz lepiej płatną prace, albo zwiększysz swoje szanse na awans tam gdzie pracujesz lub też zdasz egzamin w szkole. Więcej o kursie Excel 2016 dla początkujących znajdziesz się na stronie Kurs Excel Dla Początkujących.

  • Brak produktów w koszyku.