Język PHP jest dość prosty jeśli go porównamy z innymi językami programowania. Dlatego też może on być dobrym językiem dla osób początkujących które nigdy wcześniej nie programowały. Jest on również bardzo popularny i nic nie wskazuje na to że jego popularność spadnie. Przez najbliższe lata będzie na pewno dalej rozwijany a to oznacza że osoby początkujące które zastanawiają się nad rozpoczęciem nauki PHP mogą ze spokojem to zrobić. Jeśli zastanawiasz się jak zacząć programować w PHP to tutaj znajdziesz pierwszą lekcję kursu PHP dla początkujących.

Jak działa protokół HTTP

Jak zacząć programować w PHPPHP służy do tworzenia skryptów po stronie serwera. Dzięki PHP możemy tworzyć strony oraz aplikacje internetowe które posługują się protokołem HTTP. Ale jak ten protokół działa? Cały proces zaczyna się gdy tzw. klient (czyli osoba która chce odwiedzić jakąś stronę internetową) wysyła poprzez przeglądarkę internetową zapytanie do serwera. Gdy serwer otrzyma to zapytanie to je przetwarza i generuje odpowiedź. Podczas tego przetwarzania mogą zostać wykonane różne obliczenia, zapytania do bazy danych lub inne czynności. W końcu gdy odpowiedź jest gotowa to serwer ją wysyła do klienta. Czas jaki jest potrzebny aby cały ten proces się zakończył zależy między innymi od prędkości łącza internetowego i mocy obliczeniowej serwera ale zazwyczaj trwa on od ułamku sekundy do kilku sekund.

To właśnie za pomocą PHP możemy sterować serwerem i napisać co dokładnie serwer ma zrobić gdy takie zapytanie od klienta wpadnie do serwera. Dzięki PHP możemy powiedzieć jaka logika i jakie obliczenia mają być wykonane zanim ta odpowiedź zostanie wysłana.

Jak zacząć programować w PHP

Jeżeli zastanawiasz się jak zacząć programować w PHP tak abyś wiedział jak sterować logiką serwera i tworzyć aplikacje internetowe to tutejszy kurs PHP dla początkujących jest właśnie dla Ciebie. To szkolenie jest podzielone na 4 moduły i do każdego modułu są dołączone ćwiczenia i odpowiedzi. Materiał w tym kursie jest omawiany w takim tempie aby osoby początkujące mogły bez problemu nauczyć się programowania w PHP. Przejdź teraz do następnej lekcji gdzie dowiesz się jak zainstalować własny serwer na swoim komputerze. W tym kursie będziemy używać serwera o nazwie MAMP.

  • Brak produktów w koszyku.