kurs excel 2016Na tej stronie znajdziesz kurs Excel 2016. Jest to lista darmowych lekcji, które pomogą Ci nauczyć się Excela od podstaw. Jeżeli nie używałeś wcześniej Excela i nie wiesz jak się nim posługiwać, to tutejsze samouczki pokażą Ci krok po kroku jak obchodzić się z Excelem.

Poniższe lekcje pokazują jak działa Excel 2016. Jeżeli również posiadasz Excela 2016, lub Excela 2013 lub Excela 2010, to poniższe filmy są w sam raz dla Ciebie (wersje 2010, 2013 i 2016 są bardzo podobne do siebie). Jeżeli jednak posiadasz Excela 2007 lub starszą, to kliknij tutaj aby zobaczyć samouczki gdzie pokazywany jest Excel 2007.

Kurs Excel 2016 – Część 1: Wstęp

Ta lekcja jest wstępem do całego kursu. W tej części nauczysz się podstaw Excela, czyli np. jak można stworzyć prostą tabelę i jak wpisywać wartości do komórek w Excelu (oraz jak je usuwać). Dowiesz się także jak używać prostych funkcji. Są tu także omawiane podstawy formatowania w Excelu. Kliknij w ten link aby zobaczyć pierwszą część kursu Excel 2016.

Kurs Excel 2016 – Część 2: Pierwsza tabela

W tej drugiej części będziemy dalej omawiać to, jak można tworzyć tabele w Excelu. Nauczysz się tutaj kilka przydatnych sztuczek które warto znać gdy tworzy się tabelę (np. poznasz przydatne skróty klawiszowe). Kliknij tutaj aby obejrzeć drugą część kursu Excel 2016.

Kurs Excel 2016 – Część 3: Proste formuły

W trzeciej części kursu Excel 2016 dla początkujących zaczniemy omawiać to, jak tworzyć formuły. Zaczniemy od bardzo prostych formuł, które tylko dodają, odejmują, mnożą i dzielą poszczególne wartości. Gdy już nauczysz się zasad według których należy tworzyć formuły, to przejdziemy do czegoś bardziej złożonego. Kliknij tutaj aby przejść do trzeciej części kursu Excel 2016 dla początkujących.

Kurs Excel 2016 – Część 4: Formuła Suma oraz Średnia

W czwartej części tego szkolenia zobaczysz jak można używać dwóch gotowych funkcji które Excel nam oferuje. Tymi funkcjami są Suma oraz Średnia. Te formuły są proste w użyciu i są też bardzo często używane w Excelu, tak więc warto je znać. Kliknij tutaj bay przejść do czwartej części kursu Excel 2016.

Dalsze części kursu Excel

Jeżeli powyższe cztery samouczki z Excela Ciebie zainteresowały, to na pewno spodoba Ci się reszta lekcji z kursu Excel 2016 dla początkujących. W następnych lekcjach nauczysz się jak tworzyć duże bardziej zaawansowane tabele, statystyki, diagramy i bazy danych w Excelu. Po obejrzeniu wszystkich lekcji będziesz miał wyższe kwalifikacje i będzie Ci łatwiej znaleźć pracę gdzie Excel jest wymagany. Aby dowiedzieć się jak zdobyć dostęp do wszystkich lekcji, to wejdź na stronę z kursem Excel 2016 Dla Początkujących.

  • Brak produktów w koszyku.