Microsoft Excel 2016Jeżeli znasz już dobrze Excela i chciałbyś nauczyć się zaawansowanych zagadnień tego programu arkuszy kalkulacyjnych,  to tutejszy kurs Excel dla zaawansowanych jest stworzony dla Ciebie. Poniżej znajdziesz cztery darmowe samouczki, które pokażą Ci zaawansowane formuły i narzędzia w Excelu.

Samouczki które tu znajdziesz zostały stworzone z Excelem 2016. Tak więc jeżeli ty także masz tą wersję Excela, to nie będziesz miał najmniejszym problemów aby ten kurs ukończyć. Jeśli masz starszą wersję, na przykład Excela 2013, 2010 lub 2007, to również będziesz w stanie ukończyć tutejsze samouczki. Jeśli pomimo tego, dalej chciałbyś zobaczyć szkolenia pokazujące Excela 2007, to możesz obejrzeć starsze wersje tych lekcji na tej stronie.

Część 1: Wklej specjalnie

W tej lekcji nauczysz się jak działa ciekawa opcja w Excelu, nazywa wklejaniem specjalnym. Dzięki temu narzędziu można dokładnie sprecyzować co chce się kopiować i wkleić. Większość ludzi, gdy kopiuje jakąś tabelę, to kopiuje wszystko. Większość użytkowników Excela nie wie że można skopiować tylko wartości (bez formuł czy formatowania), lub tylko style czy formatowanie (bez wartości lub formuł). Kliknij w ten link aby zobaczyć pierwszą lekcję kursu Excel dla zaawansowanych.

Część 2: Edytowanie przez wklejanie specjalne

W drugiej lekcji nauczymy się jeszcze więcej na temat wklejania specjalnego. To narzędzie można wykorzystać nie tylko do kopiowania, lecz także do modyfikowania już istniejących tabel. Można na przykład każdą komórkę w danej kolumnie pomnożyć przez 10, lub dodać 10 do każdej komórki, lub wykonać wiele innych operacji. Kliknij tu aby zobaczyć ten samouczek.

Część 3: Funkcje logiczne

W trzecim samouczku dowiesz się jak działają trzy bardzo przydatne funkcje logiczne. Tymi formułami są: funkcja JEŻELI, funkcja LUB i funkcja ORAZ. Te formuły działają tak że one sprawdzają czy dany warunek logiczny został spełniony. Najpierw tworzymy logiczne zapytanie, a potem te funkcje sprawdzają czy dana rzecz jest prawdą lub fałszem. Dzięki temu można tworzyć bardzo zaawansowane arkusze. Kliknij tu aby obejrzeć tą lekcję.

Część 4: Łączenie funkcji logicznych

W czwartej części nauczysz się jak połączyć funkcje logiczne, które poznałeś w poprzedniej lekcji, razem ze sobą. Zobaczysz jak można zagnieździć funkcję ORAZ wewnątrz funkcji JEŻELI. Omówimy także po co miałbyś to robić. i jakie są korzyści z takiego rozwiązania. Kliknij tu aby zobaczyć ten samouczek.

Następne lekcje kursu Excel dla zaawansowanych

Jeżeli spodobały Ci się powyższe cztery lekcje, to na pewno przypadną Ci do gustu pozostałe lekcje. W dalszych częściach tego szkolenia nauczysz się jeszcze więcej. Zobaczysz jak działają zaawansowane funkcje, zaawansowane narzędzia do analizy danych i tabele przestawne. Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę kursu Excel 2016 dla zaawansowanych.

  • Brak produktów w koszyku.