Czy chcesz wiedzieć jak stworzyć i zaprogramować własne makro w Excelu, które będzie robić dokładnie to co ty chcesz? Wobec tego jesteś na właściwej stronie. Aby stworzyć makro w Excelu, musisz nauczyć się języka VBA.

VBA jest skrótem od „Visual Basic for Applications”. Jest to język który można używać wewnątrz Excela. Dzięki temu językowi możemy dokładnie powiedzieć Excelowi jakie makro ma powstać.

Znajomość VBA przyda się każdej osobie, która chce zaoszczędzić czas. Praca w Excelu staje się łatwiejsza i wygodniejsza gdy jesteśmy w stanie zaprogramować własne makro. Poniżej znajdziesz listę darmowych lekcji które są częścią kursu Excel VBA dla początkujących.

Część 1 – Wprowadzenie do VBA

Jak sam tytuł sugeruje ta lekcja jest wprowadzeniem do VBA ponieważ nauczy Ciebie podstaw programowania w tym języku. Wiedza zawarta w tej części pozwoli Ci zrozumieć pozostałe lekcje. Na początku tego samouczka zobaczysz co trzeba zrobić aby w Excelu pokazała się karta „Deweloper” w głównym menu. Dzięki temu będziesz miał dostęp do wszystkich opcji i narzędzi które są potrzebne aby stworzyć makro.

Potem weźmiemy się za pisanie naszego pierwszego makro. Dowiesz się jak stworzyć nową procedurę, jak działa funkcja MsgBox oraz jak takie makro uruchomić. Wszystkie te czynności które się nauczysz w tej części są bardzo proste i bardzo ważne, ponieważ dzięki nim zrobisz swoje pierwsze kroki w VBA. Kliknij w ten link aby obejrzeć pierwszą lekcję kursu VBA.

Część 2 – Funkcja Range

W drugiej lekcji nauczysz się funkcji „Range”. Dzięki niej możemy wskazać Excelowi którą komórkę ma zmienić. Zrozumienie tego jak ta funkcja działa jest bardzo ważne gdyż bez niej nie bylibyśmy w stanie robić połowy tego co Excel i język VBA oferuje.

Na początku zobaczysz jak działają proste polecenia które używają funkcję „Range” a potem będziemy powoli przechodzili do coraz to bardziej złożonych przykładów. Gdy już obejrzysz tą lekcję to będziesz mógł sam tworzyć makra które za Ciebie będą kopiować, edytować, usuwać i robić wiele innych rzeczy za pomocą funkcji „Range”. Kliknij w ten oto link aby zobaczyć drugą część kursu VBA.

Część 3 – Arkusze i pliki

W trzeciej części tego szkolenia nauczysz się jak zaprogramować makro które wykonuje różne operacje nad plikami i arkuszami Excela. Jest to bardzo przydatna wiedza, ponieważ dzięki niej będziesz wiedział jak napisać makro które potrafi kopiować, otwierać, usuwać, zapisywać oraz tworzyć nowe pliki lub arkusze w Excelu. Kliknij w ten link aby obejrzeć trzecią część kursu Excel VBA.

Następne lekcje

Jeżeli spodobały Ci się tutejsze samouczki i chcesz dalej uczyć się języka VBA to kup szkolenie Excel VBA dla początkujących w którym znajdziesz dalszy ciąg tutejszych lekcji. Ten kurs nadaje się idealnie dla pracowników biurowych lub studentów które często pracują w Excelu. Dzięki wiedzy zawartej w tym szkoleniu zaoszczędzisz czas, ponieważ makra które napiszesz będą za Ciebie wykonywać ciężką lub żmudną pracę.

Mało tego znajomość języka VBA podniesie Twoje kwalifikacje co z kolei sprawi że będziesz mógł znaleźć lepiej płatną pracę lub awansować tam gdzie już pracujesz. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej: Kurs Excel VBA.

  • Brak produktów w koszyku.