Na tej stronie znajdziesz wszystkie darmowe lekcje która nauczą Ciebie zaawansowanego programowania w Javie. Te lekcje to mała część kursu Java dla zaawansowanych. Zanim zaczniesz oglądać te lekcje, to muszę Ciebie powiadomić o tym są są one tylko dla osób co bardzo dobrze znają Javę. Jeżeli jesteś osobą początkującą to wejdź na tą stronę aby nauczyć się Javy od podstaw, lub tutaj aby nauczyć się Javy dla średnio zaawansowanych.

 

Lekcja 1: Enum

Ta lekcja to początek całego kursu Java dla zaawansowanych. W trakcie pierwszego modułu będziemy tworzyć naszą własną grę karcianą Black Jack. Podczas tworzenia tego programu nauczysz się kilku bardzo ważnych rzeczy, na przykład programowania obiektowego.

W tym wideo zobaczysz czym są enumy. Enum w Javie pozwala nam wykonywać kilka ciekawych operacji, i upraszają pewne działania. Ponieważ tworzymy grę Black Jack, dlatego też Enumy w naszym programie będą przechowywać dwie rzeczy. Pierwszy Enum będzie przechowywał kolor karty (czyli będzie mówił czy to jest Trefl, Pik, Karo lub Kier) a ten drugi Enum będzie mówił jaką wartość dana karta posiada (czyli czy to jest dwa, trzy, cztery, Dama, Król, As, itp).

 

 

Lekcja 2: Klasa Card i Enum

W tym wideo będziemy się dalej uczyć o Enum w Java. Zobaczysz także jak Enumy można wykorzystać podczas tworzeniu klas. Dlatego też w tej lekcji napiszemy klasę Card, które będzie reprezentować jedną Kartę w naszej grze Black Jack. Ta klasa będzie wykorzystywała Enumy które stworzyliśmy w poprzedniej lekcji.

 

 

Lekcja 3: Klasa Deck i dalszy rozwój gry Black Jack

Nadszedł czas na stworzenie takiej klasy, która będzie reprezentować talię kart w naszej grze Black Jack. Ta klasa będzie przechowywać wszystkie obiekty klasy Card (tej klasy co napisaliśmy w poprzedniej lekcji). Klasa która będzie reprezentować talią kart, będzie również wykorzystywać enumy.

 

 

Następne lekcje

Jeżeli tutejsze lekcje wideo spodobały Ci się to na pewno spodoba Ci się cały kurs Java dla zaawansowanych. Całe szkolenie składa się z 52 lekcji oraz trwa 7 godzin i 12 minut. Tak więc jest to dużo materiału, który sprawi że staniesz się zaawansowanym programistą z Javy. Aby dowiedzieć się więcej na temat całego szkolenia wejdź na stronę kurs Java dla zaawansowanych.

  • Brak produktów w koszyku.