Na tej stronie znajdziesz wszystkie darmowe lekcje która nauczą Ciebie zaawansowanego programowania w Javie. Te lekcje są częścią naszego kursu Java dla zaawansowanych. Zanim zaczniesz oglądać te lekcje to muszę Ciebie powiadomić o tym są są one tylko dla osób co bardzo dobrze znają Javę. Jeżeli jesteś osobą początkującą to wejdź na tą stronę aby nauczyć się Javy od podstaw lub tutaj aby nauczyć się Javy dla średnio zaawansowanych.

Część 1 – Enum

Ta lekcja to wstęp do kursu Java dla zaawansowanych. W trakcie pierwszych kilku lekcji będziemy tworzyć naszą własną grę karcianą Black Jack. Podczas tworzenia tego programu nauczysz się kilku bardzo ważnych rzeczy, na przykład programowania obiektowego. Głównym tematem tej lekcji będą enumy. Enumy w Javie pozwalają nam wykonywać kilka ciekawych operacji i upraszają pewne działania. W naszej grze stworzymy dwa różne enumy. Pierwszy Enum będzie przechowywał kolor karty (czyli będzie mówił czy to jest Trefl, Pik, Karo lub Kier) a ten drugi Enum będzie mówił jaką wartość dana karta posiada (czyli czy to jest dwa, trzy, cztery, Dama, Król, As, itp). Kliknij w ten link aby zobaczyć pierwszą część tego kursu.

Część 2 – Klasa Card

W tym wideo będziemy się dalej uczyć o Enum’ach w Javie. Oprócz tego stworzymy nową klasę Card która będzie reprezentować jedną kartę w naszej grze Black Jack. Ta klasa będzie wykorzystywała Enumy które stworzyliśmy w poprzedniej lekcji. Aby zobaczyć drugą lekcję to kliknij tutaj.

Część 3 – Klasa Deck

Nadszedł czas na stworzenie takiej klasy która będzie reprezentować talię kart w naszej grze Black Jack. Ta klasa będzie przechowywać wszystkie obiekty klasy Card (czyli tej klasy co napisaliśmy w poprzedniej lekcji). Klasa która będzie reprezentować talią kart będzie również wykorzystywać enumy. Kliknij w ten link aby zobaczyć trzecią lekcję.

Ciąg dalszy kursu

Jeżeli tutejsze lekcje spodobały Ci się to na pewno spodoba Ci się cały kurs Java dla zaawansowanych. Całe szkolenie składa się z 52 lekcji oraz trwa 7 godzin i 12 minut. Tak więc jest to dużo materiału który sprawi że staniesz się zaawansowanym programistą z Javy. Aby dowiedzieć się więcej na temat całego szkolenia wejdź na stronę kursu Java dla zaawansowanych.

  • Brak produktów w koszyku.