W tej lekcji dowiesz się jak działa funkcja Echo w PHP. Dlaczego warto nauczyć się tej właśnie funkcji? Ponieważ dzięki niej można wyświetlać tekst, tagi HTML oraz tagi CSS na swoich stronach internetowych. Istnieją w PHP inne funkcje, która robią to samo co funkcja Echo. Nie są one jednak tak szybkie i proste w obsłudze jak funkcja Echo.

Edytor tekstu do PHP

Zanim jednak przystąpisz do programowania to zainstaluj najpierw na swoim komputerze odpowiedni edytor tekstu (czyli taki program w którym będziesz mógł pisać kod PHP). Istnieje mnóstwo różnych programów które możesz do tego wykorzystać. Niektóre są płatne ale raczej większość z nich jest darmowa.

Pierwszy darmowy edytor tekstu który możemy polecić to Notepad++ (jest dostępny tylko na systemie Windows). Drugim jest Komodo Edit (dostępny zarówno na Windows jak i Mac) i trzecim jest Sublime Text (dostępny na Windows i Mac).

Jeżeli chodzi o płatne edytory tekstu to możemy polecić Adobe Dreamweaver oraz PHP Storm. Oba są dostępne zarówno na Windowsa jak i na Maca. Ich plusem jest to że mają one wyższą jakość niż ich darmowe odpowiedniki. Ponieważ w tym momencie uczysz się tylko podstaw PHP to najprawdopodobniej wystarczy że pobierzesz jeden z darmowych edytorów PHP. Gdy już będziesz bardziej zaawansowany to będziesz się mógł zainteresować się płatnym edytorem tekstu.

Funkcja Echo w PHP

Funkcja Echo w PHPGdy już zainstalujesz jeden z edytorów tekstu to możesz się brać za naukę funkcji Echo. Stwórz nowy plik PHP w swoim edytorze. Możesz go nazwać jako „Skrypt.php”. Gdy już to zrobisz to użyj funkcji Echo aby wyświetlić tekst na swojej stronie internetowej. Jak to zrobić jest pokazane wewnątrz lekcji.

W następnej lekcji nauczysz się czym są oraz do czego służą zmienne i stałe. Aby zobaczyć następną część tego kursu to kliknij w ten link.

  • Brak produktów w koszyku.