W tej lekcji kursu Access dla zaawansowanych nauczysz się jak wstawiać przyciski do formularza. Dowiesz się również jak stworzyć makro które będzie się uruchamiać po kliknięciu na taki przycisk. Przed obejrzeniem tej lekcji upewnij się że obejrzałeś pierwszą lekcję która była wstępem do tego kursu.

Co znajdziesz wewnątrz tej lekcji

Na początku tego samouczka stworzymy formularz, który będzie czerpał dane z tabeli. Następnie sformatujemy ten formularz (czyli zmienimy jego wygląd). Zmniejszymy rozmiar pól, dodamy nowe wiersze pod formularzem, oraz wykonamy kilka innych czynności. Następnie dodamy trzy przyciski do tego formularza. Pierwszy będzie zapisywał dany rekord, drugi będzie cofał zmiany w rekordzie i ten ostatni będzie usuwał aktualny rekord. Oprócz tego każdy z tych przycisków będzie automatycznie zamykał cały formularz w Accessie.

Tak więc każdy przycisk będzie miał trochę inne makro. Oprócz tego do każdego przyciska wstawimy obrazek, tak aby był bardziej czytelny. Oprócz tych wszystkich rzeczy dowiesz się jak korzystać z widoku układu w Accessie lub jak włączyć i wyłączyć arkusz właściwości za pomocą skrótu klawiszowego F4. Zobaczysz także jak działają najważniejsze pola w arkuszu właściwości w Accessie oraz co zawiera każda zakładka w tym arkuszu.

Nauka Accessa jest ważna dla osób, które chcą bez problemów pracować nad bazami danych. Mam nadzieję że ta lekcja była dla Ciebie przydatna. W następnej części tego szkolenia rozwiniemy jeszcze bardziej nasz formularz i bazę danych. Wstawimy nowe przyciski, które będą używać jeszcze inne makra. Tak więc zapraszam do następnej lekcji, którą znajdziesz tutaj. Jeśli chcesz wrócić do poprzedniej strony z listą wszystkich darmowych lekcji to kliknij tutaj.

  • Brak produktów w koszyku.