Tutaj znajdują się 2 krótkie filmy, które wprowadzą Ciebie do Excela 2007.

W tych filmach poznasz podstawy Excela. Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś tego programu, powinieneś rozpocząć naukę właśnie od tych filmów.

Poniższe filmy zajmują łącznie 12 minut. Nie jest to dużo, a gdy już je zobaczysz, będziesz mógł samodzielnie pracować w Excelu, oraz tworzyć zestawienia, które zawierają dane.

Na początku pierwszej lekcji dowiesz się jak stworzyć tabelkę oraz co zrobić aby Excel za Ciebie wypełnił część pól, tak abyś ty miał mniej pracy.

Potem zobaczysz jak wypełnić swoją tabelkę odpowiednimi danymi. Kiedy już to zrobisz, pokażę Tobie jak użyć pewnej formuły aby Excel za Ciebie obliczył sumę wpisanych danych.

Tak więc oto co się nauczysz w pierwszym video. Zapraszam do obejrzenia tego filmu szkoleniowego:

 

Jeżeli skończyłeś już oglądać pierwszy film, to zalecam abyś na swoim komputerze również stworzył taką samą tabelkę która widziałeś na filmie.

Proszę Cię o to, ponieważ wykonując ćwiczenia więcej się uczysz.

Teraz czas aby rozwinąć naszą tabelkę. Na początku zformatujemy tytuł naszego arkusza. Sprawimy aby był większy, bardziej czytelny, miał inny kolor oraz aby był wyśrodkowany.

Następnie zmienimy kolorystyke całej naszej tabelki oraz zrobimy tak aby posiadała ramki.

Dowiesz się również jak wstawić formatowanie walutowe do Excela.

Pod koniec tego samouczka zobaczysz jak wstawić swój pierwszy diagram, oraz w jak bardzo prosty sposób możesz edytować swój diagram.

W ostatnich minutach tego szkolenia pokażę Ci jak możesz edytować cyfry które wpisałeś wcześniej, oraz jak odświerzać formuły i wykresy które wstawiłeś w Excelu.

Tak więc zobacz tą drugą lekcję z Excela tutaj:

 

Tak więc teraz znasz podstawy Excela. Mam nadzieję, że te filmy były dla Ciebie zrozumiałe i pomogły rozpocząć Tobie prace z Excelem.

Jeśli uważasz, że te samouczki Ci pomogły, to kliknij „lubie to” poniżej. Dasz nam wtedy znać że te materiały były pomocne.


Zobacz także te filmy dla początkujących:

Formuły, wyliczenia: W tym video nauczysz się jak wstawić prostą formułę w Excelu. Od postaw nauczysz się tworzyć własną formułę.

Bazy danych: Tutaj poznasz różne skróty na klawiaturze. Możesz z nich skorzystać, aby szybko tworzyć bazy danych lub tabele. Zobaczysz także jak rozdzielać arkusze tak, aby twoje bazy danych były dobrze wykonane.

  • Brak produktów w koszyku.