Darmowy kurs Photoshop dla początkujących

Na tej stronie znajdziesz darmowy kurs Photoshop. Lekcje są skierowane przede wszystkim dla osób początkujących które dopiero zaczynają się uczyć tego programu.

Photoshop posiada mnóstwo różnych narzędzi które dają nieograniczone możliwości. Niestety taka duża ilość narzędzi sprawia że nauka Photoshopa samemu jest trudna. Tak więc jeśli uważasz że Photoshop jest zbyt skomplikowany to tutejszy kurs jest w sam raz dla ciebie.

 

Część 1: Wstęp do kursu i tworzenie nowego obrazu

Ta lekcja jest wstępem do całego szkolenia. Nauczysz się w niej jak poruszać się po menu w Photoshopie oraz jak możesz stworzyć nowy obraz. Dowiesz się jak możesz ustawić szerokość, wysokość lub rozdzielczość oraz kilka innych rzeczy.

 

Część 2: Kadrowanie

W Photoshopie możemy kadrować nasze zdjęcia. Dzięki temu możesz sprawić aby obraz był mniejszy lub większy. Możesz wyciąć niechciane elementy. Kadrowanie jest jednym z najbardziej podstawowych i najbardziej przydatnych narzędzi w Photoshopie.

 

Część 3: Rozmiar obrazu

Jeżeli wstawimy jakieś zdjęcie do Photoshopa to możemy w każdej chwili zmienić rozmiar tego zdjęcia (czyli wysokość i szerokość). Te atrybuty możemy edytować w kilku różnych miarach (pikselach, centymetrach, punktach, calach i innych).

 

Część 4: Jasność i kontrast

Chyba większość z nas była w sytuacji gdzie mieliśmy jakieś zdjęcie na komputerze i chcieliśmy je ulepszyć lub sprawić aby wyglądało ładniej. Być może było to zdjęcie które chciałeś wstawić na jakąś stronę internetową, aukcję internetową czy nawet na Facebooka.

W tej lekcji dowiesz się jak można każde zdjęcie w prosty i szybki sposób poprawić. Bardzo często się zdarza że nasze zdjęcia są w pewnych miejscach zbyt jasne lub zbyt ciemne. Zdarza się że kolory są za mało lub za bardzo nasycone.

W tym wideo nauczysz się jak działają dwa narzędzia które sprawią że będziesz mógł poprawić jasność w swoich obrazach, jak poprawić kontrast, jak podświetlić cienie i przyciemnić światła. Dzięki tej wiedzy będziesz umiał upiększyć każde zdjęcie.

 

Część 5: Przekształcanie swobodne

W Photoshopie istnieje takie narzędzie które służy do przekształcania. Dzięki niemu możemy zniekształcać i modyfikować nasz obraz. Np. możemy zagiąć rogi, zafalować środek obrazu, obrócić obraz w lewo lub w prawo, zmienić rozmiar i dużo innych rzeczy.

 

Gdzie są następne części kursu Photoshop dla początkujących?

Jeżeli te pięć lekcji które dotychczas obejrzałeś spodobały ci się i chciałbyś zobaczyć następne to kliknij tutaj: Kurs Photoshop Dla Początkujących.

Dalsze lekcje wideo z tego kursu pomogą ci nauczyć się jak zmieniać kolory w Photoshopie, jak działają maski i warstwy, jak usuwać tło, kopiować obiekty i dużo więcej.