W poprzedniej lekcji zobaczyłeś jak można stworzyć prostą tabelę. Była to Twoja pierwsza tabela w Excelu. W tej drugiej lekcji stworzymy drugą tabelę, która będzie nieco bardziej złożona, która będzie zawierała więcej danych i statystyk.

 

Co zawiera ta lekcja?

W tym samouczku zaczniemy najpierw od tego że stworzymy tytuł naszej tabeli. Przy robieniu tej czynności omówimy także kilka przydatnych skrótów klawiszowych, które można wykorzystać gdy się wpisuje wartości do komórek w Excelu (np. to że za pomocą klawisza ESC można szybko usunąć to co się właśnie wpisało do komórki, jeśli jeszcze nie zatwierdziliśmy zmian za pomocą klawisza ENTER).

Następnie będziemy wpisywać tytuły kolumn i wierszy do Excela. Przy wykonywaniu tej czynności omówimy jak można skorzystać z sugestii (podpowiedzi), które Excel nam wyświetla. Excel posiada wbudowaną funkcjonalność która cały czas stara się odgadnąć co my chcemy w danym momencie wpisać, i nam te podpowiedzi wyświetla. Jest to bardzo przydatne, ponieważ skraca czas wpisywania wartości do Excela.

Następnie omówimy to, jak można poszerzać lub zwężać kolumny w Excelu. Można to zrobić na dwa sposoby. Ten pierwszy to ręcznie myszką przesunąć granicę kolumny, a ten drugi to kliknięcie dwa razy lewym przyciskiem myszy na granicę kolumny. Ten drugi sposób jest bardziej wygodny, ponieważ wtedy Excel sam oszacuje o ile musi poszerzyć kolumnę, tak aby cały tekst się zmieścił.

W dalszej części tego samouczka o Excelu 2016 zobaczysz jak można zapisywać swoje pliki w Excelu. Jest to bardzo prosta czynność, ale warto ją omówić ponieważ nie każdy będzie wiedział jak zapisywać pliki. Oprócz tego, wypełnimy naszą tabele różnymi liczbami. Wszystko to nauczysz się w tej lekcji kursu Excel 2016 dla początkujących.

Tak więc teraz nauczyłeś się jeszcze więcej o tym, jak tworzyć tabele w Excelu. W następnej części tego szkolenia zobaczysz jak możesz wpisywać formuły do swoich arkuszy w Excelu. Jest to bardzo przydatne gdy tworzy się statystyki w Excelu. Kliknij tutaj aby wrócić do poprzedniej strony, skąd będziesz mógł przejść do następnej lekcji.

  • Brak produktów w koszyku.