W tym miejscu znajdziesz listę wszystkich darmowych lekcji z Javy. Są one przeznaczone dla osób które chcą nauczyć się Javy od podstaw. Jeżeli nie programowałeś wcześniej to te samouczki są dla Ciebie. Pamiętaj że te lekcje to tylko mała część kurs Java dla początkujących który znajdziesz w naszym sklepie.

Część 1: Wstęp do Javy

Ta część to wprowadzenie do całego szkolenia. Omówimy w niej jaką wiedzę zdobędziesz w tym kursie. Zobaczysz jaki jest plan całego kursu. Na jakie części został on podzielony i jak to szkolenie jest zorganizowane. W tej lekcji dowiesz się także jakiego rodzaju programy będziesz w stanie tworzyć kiedy ukończysz ten kurs. Kliknij w ten link aby zobaczyć pierwszą lekcję Java dla początkujących.

Część 2: Instalacja i Konfiguracja Eclipse

W tej części zobaczysz jak zainstalować i skonfigurować Eclipse. Jest to darmowy program który służy do pisania i tworzenia programów w Javie. W dalszych lekcjach będziemy pracować właśnie w Eclipse. Oprócz tego dowiesz się jak zainstalować Java SE JDK. Jest to pakiet który musisz mieć zainstalowany na swoim komputerze jeśli chcesz tworzyć własne programy. Na samym końcu zobaczysz jak stworzyć nowy projekt, nowy pakiet plików oraz nową klasę w Eclipse. Kliknij w ten oto link aby zobaczyć drugą lekcję Java dla początkujących.

Część 3: Twój pierwszy program

Tutaj dowiesz się co należy zrobić aby napisać swój pierwszy program. Ten prosty program będzie pokazywał tekst na konsoli. Oprócz tego nauczysz się czym jest klasa i główna metoda oraz poznasz podstawy funkcji System.out.print w Javie. Kliknij w tutejszy link aby zobaczyć trzecią część tego kursu.

Część 4: Funkcja System.out.print

Ta lekcja pokaże Ci wszystko co musisz wiedzieć na temat funkcji System.out.print. Jest to funkcja która służy do wyświetlania tekstu. Jest ona jedną z najczęściej używanych funkcji, dlatego też musisz ją opanować jeśli chcesz nauczyć się programować w Javie. Dowiesz się także co należy zrobić aby nasz program pokazywał cyfry lub znaki specjalne (np. ukośniki). Kliknij tutaj aby obejrzeć czwartą część.

Część 5: Zmienne

W tej lekcji dowiesz się czym są zmienne w Javie. Zmienne służą do tego aby przechowywać w nich różne wartości, na przykład cyfry lub ciągi znaków. Nauczysz się także czym są typy danych takie jak int, double lub String oraz jak je używać. Oprócz tego zobaczysz jak sprawić aby funkcja System.out.print wyświetlała to co przechowują zmienne. Kliknij tutaj aby przejść do piątej lekcji.

Część 6: Stałe

Ten film pokaże Ci czym się różnią zmienne od stałych. Te „normalne” zmienne mogą zmieniać swoją wartość podczas trwania programu, ale stałe już nie mogą zmieniać swojej wartości. Ta lekcja pokaże Ci jak takie stałe zadeklarować. Kliknij tutaj aby zobaczyć szóstą lekcję.

Ćwiczenia

W skład tego kursu wchodzą także ćwiczenia. Na tej stronie zobaczysz dwa ćwiczenia tak abyś mógł potrenować to co nauczyłeś się w tych tutejszych darmowych lekcjach. Kliknij tutaj aby przejść do ćwiczeń.

Gdzie znaleźć dalsze lekcje

Jeżeli te darmowe filmy z Javy Ci się spodobały i chciałbyś zobaczyć wszystkie lekcje i ćwiczenia które pomogą Ci nauczyć się Javy to kliknij tutaj aby kupić cały kurs: Kurs Java dla początkujących.

Dzięki Javie będziesz mógł pisać własne programy oraz będziesz mógł wpisać w swoje CV że znasz Javę. To z kolei sprawi że będziesz bardziej cenny na rynku pracy i tym samym znajdziesz dużo lepiej płatną pracę jako programista.

  • Brak produktów w koszyku.