Outlook jest bardzo popularny wśród firm i instytucji. Większość korporacji używa Outlooka jako swój program do obsługi poczty email. Dlatego też warto umieć obsługiwać się tym programem. Jeżeli już pracujesz w większej firmie lub masz taki zamiar to znajomość Outlooka będzie bardzo przydatna. W tej darmowej lekcji nauczysz się jak połączyć Outlooka z Gmail.

Jak połączyć Outlooka z Gmail

W tej lekcji nauczyłeś się jak skonfigurować swojego Outlooka tak aby działał z Gmailem. Po otwarciu Outlooka po raz pierwszy otwiera się okno powitalne. Należy wtedy kliknąć Dalej. Potem musimy wybrać opcję ręcznej konfiguracji i znów kliknąć Dalej. Następnie musimy wybrać opcję która mówi że chcemy się połączyć przez POP lub IMAP i znów kliknąć Dalej.

Teraz należy wpisać swoje imię, nazwisko oraz adres email. Następnie trzeba wpisać typ konta (czyli jak Outlook będzie się łączył z serwerem). Jeżeli chcemy się połączyć z pocztą Gmail to musimy tutaj wybrać pozycję IMAP. Jako serwer poczty przychodzącej trzeba wpisać imap.gmail.com oraz jako serwer poczty wychodzącej należy wpisać smtp.gmail.com. Potem musimy jeszcze podać adres email którym się logujemy do poczty Gmail i hasło do tego konta.

Następnie musimy kliknąć na przycisk Więcej ustawień i wybrać zakładkę Zaawansowane. W tej zakładce możemy podać numery portów przez które nas komputer będzie się łączył z serwerami Gmaila. W polu gdzie pisze Serwer przychodzący (IMAP) musimy wpisać 993. Oprócz tego musimy wybrać typ szyfrowanego połączenia. W tej lekcji wybieramy pozycję SSL. Następnie przy polu Serwer wychodzący (SMTP) wpisujemy 465 i jako typ szyfrowania wybieramy także SSL.

Teraz musimy przejść do zakładki Serwer wychodzący i tam zaznaczyć opcję Serwer wychodzący (SMTP) wymaga uwierzytelnienia. Następnie klikamy OK i potem klikamy na Dalej. Wtedy pokaże się nowe okno gdzie Outlook spróbuje się połączyć z serwerem Gmail. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i wszystkie pola wypełniliśmy prawidłowo to połączenie zostanie nawiązane i zostaniemy o tym fakcie poinformowani na ekranie. Na samym końcu klikamy na przycisk Zamknij i wtedy Outlook się otworzy. Od tego momentu możemy wysyłać i odbierać emaile za pomocą Outlooka i naszą pocztą Gmail.

Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do wszystkich lekcji które pokażą Ci jak używać Outlooka i wysyłać czy odbierać emaile, jak obsługiwać kalendarz, jak zarządzać zadaniami lub kontaktami to wszystkiego tego się dowiesz w kursie Outlook dla początkujących. Dowiesz się jak otrzymać dostęp do tych filmów w tym oto miejscu: Kurs z Outlooka

  • Brak produktów w koszyku.