Jeżeli chcesz się nauczyć Accessa to musisz wiedzieć czym się ten program różni od Excela. Access jest programem który służy do tworzenia baz danych. Większość ludzi wie że bazę danych można także zbudować w Excelu. Wobec tego powstaje pytanie: Kiedy należy używać Excela a kiedy Accessa?

Drugie pytanie jakie się pojawia to: po co mi Access skoro mogę to samo robić w Excelu? Odpowiedź jest banalna. Access jest o wiele szybszym i wygodniejszym programem jeżeli chcesz stworzyć bazę danych. Mało tego, Access umożliwia nam na stworzenie o wiele większych baz danych niż Excel.

Tutejsza lekcja pokaże Ci za pomocą kilku praktycznych przykładów, dlaczego Access jest lepszy od Excela jeżeli chodzi o budowanie bazy danych. Dzięki wiedzy zawartej w tym kursie, będziesz wiedział kiedy użyć Excela a kiedy Accessa. To zaś pozwoli Tobie zaoszczędzić czas i zwiększy Twoją efektywność w pracy.

Podsumowując – oto cztery powody dla których Access jest lepszy od Excela:

  1. Access może za nas automatycznie nadać ID każdemu wierszowi.
  2. Access pozwala na stworzenie dużo większej bazy danych niż Excel.
  3. Możemy tworzyć relację między tabelami w Access.
  4. Access umożliwia Ci za pomocą relacji zobaczyć co jest w innej tabelce, nawet nie otwierając tej drugiej tabelki.
  5. Oraz wiele innych funkcji, które sprawiają że Access jest o wiele wygodniejszym programem to tworzenia baz danych.

 

Mam nadzieję że ten film szkoleniowy był pomocny. Kliknij w ten link aby wrócić do poprzedniej strony lub kliknij tutaj aby przejść do następnej lekcji.

  • Brak produktów w koszyku.