W tym samouczku dowiesz się jak napisać makro w Excelu które wykorzystuje filtry plików. Dowiesz się jak za pomocą VBA pokazać okno do wybierania plików oraz jak skonfigurować filtry plików. Zobacz tą darmową lekcję już teraz:

Co zawiera ta lekcja

Czasami chcemy aby nasze makro pokazało okno w którym jesteśmy proszeni o wskazanie jakiegoś pliku. Wtedy my taki plik wybieramy i następnie Excel coś robi z tym plikiem (na przykład importuje dane w nim zawarte). Takie okno do wybierania plików zawsze ma w prawym dolnym rogu przycisk który po kliknięciu pokazuje listę filtrów plików.

Wtedy możemy wybrać jeden z takich filtrów, na przykład filtr „Pliki Excela” i wtedy Excel pokaże nam w oknie wyboru tylko pliki pochodzące od Excela (czyli te co mają końcówkę .xls lub .xlsx). Innym filtrem może być „Pliki Accessa” i wtedy okno pokaże nam tylko pliki stworzone przez program Access (te które mają końcówkę .accdb). Za pomocą VBA możemy tworzyć własne filtry i je następnie dodawać lub usuwać z okna wyboru plików. Dzięki VBA możemy także ustawić nazwę takiego filtra.

Mam nadzieję że nauczyłeś się czegoś nowego w tej oraz poprzedniej lekcji. Obie lekcje zostały wyjęte z kursu Excel VBA dla zaawansowanych. Jeżeli chcesz podnieść swoje umiejętności z poziomu podstawowego na poziom zaawansowany to musisz koniecznie obejrzeć wszystkie części które oferuje całe szkolenie.

Dzięki całemu kursowi nauczysz się zaawansowanych aspektów VBA i dzięki temu będziesz mógł tworzyć makra każdego rodzaju. Umiejętność tworzenia własnych makr da Ci więcej wolnego czasu ponieważ Twoje makra będą wykonywały za Ciebie żmudną robotę. Tak więc nie tylko zaoszczędzisz swój czas ale także zwiększysz swoje kwalifikacje ponieważ dobra znajomość VBA jest przydatną i rzadko spotykaną umiejętnością na rynku pracy. Aby wrócić do poprzedniej strony to kliknij tutaj. Aby dowiedzieć się więcej na temat całego szkolenia i uzyskać dostęp do wszystkich lekcji z tego kursu to kliknij tutaj: Kurs Excel VBA Dla Zaawansowanych.

  • Brak produktów w koszyku.