Na tej stronie znajdziesz wprowadzenie do kursu Access dla zaawansowanych. Jeżeli znasz podstawy Accessa i chciałbyś nauczyć się zaawansowanych technik Accessa to jesteś na właściwej stronie. Ta lekcja opowiada o tym co znajdziesz w tym kursie oraz czego się nauczysz.

Czego dokładnie się nauczysz?

Przede wszystkim nauczysz się wszystkiego co tylko można wiedzieć na temat formularzy, makr czy kwerend. Dowiesz się także bardzo dużo na temat relacji (np. jak stworzyć relację wiele-do-wielu), formuł, tabel, raportów i wiele innych rzeczy. Pod koniec tego szkolenia będziesz w stanie samodzielnie stworzyć zaawansowaną bazę danych która będzie się składać z wielu formularzy, kwerend, tabel, itp. Wszystkie te elementy będą ze sobą współpracować i prezentować profesjonalną bazę danych.

Baza danych którą stworzysz w trakcie tego szkolenia będzie należała do fikcyjnej firmy która zajmuje się wypożyczaniem samochodów. W bazie danych umieścimy takie elementy jak: lista samochodów należąca oraz formularze do dodawania, usuwania lub edytowania. Lista pracowników i klientów oraz możliwość zarządzania nimi.  Listy i tabele do zarządzania rezerwacjami. Możliwość generowania raportów i sortowania danych wg. predefiniowanych filtrów. Wszystkie te komponenty będą ze sobą współdziałać. Np. gdy dodamy nową rezerwację auta to wypożyczone auto zniknie z listy dostępnych aut tak aby inny klient nie mógł go nająć.

Aby ukończyć ten kurs będziesz musiał mieć zainstalowanego Accessa na swoim komputerze. Jeśli posiadasz Accessa w wersji 2016, 2013 lub 2010 to nie ma problemu – ten kurs jest dla ciebie. Będziesz w stanie wykorzystać wszystkie narzędzia które są prezentowane w tym szkoleniu. Jeżeli natomiast masz Accessa 2007 to będziesz w stanie przejść ten kurs ale nie będziesz mógł wykorzystać wszystkich opcji lub ustawień które są prezentowane w tym kursie.

Zachęcam Ciebie abyś przeszedł teraz do następnej darmowej lekcji w której nauczysz się jak wstawiać przyciski i makra do formularzy. Kliknij w ten link aby obejrzeć następną część: Access dla zaawansowanych – formularze i przyciski. Aby wrócić do poprzedniej strony to kliknij tutaj.

  • Brak produktów w koszyku.