W tej lekcji dowiesz się czym są zmienne w Access VBA, jak one działają i do czego służą w Microsoft Access. Dzięki tej wiedzy będziesz mógł pisać własne makra które zautomatyzują Twoją pracę.

Zmienne w Access VBA

Język VBA umożliwia nam pisanie makr które zautomatyzują naszą pracę. My tylko uruchamiamy makro a ono za nas wykonuję robotę. Używanie makr jest bardzo wygodnym rozwiązaniem ponieważ pozwala zaoszczędzić czas. W tej lekcji dowiesz się jak działają zmienne w Access VBA. Znajomość zmiennych jest niezbędna jeśli się chce tworzyć makra w Microsoft Access.

Tak więc czym jest zmienna? Zmienna to miejsce gdzie możemy zapisać jakąś wartość. Dzięki zmiennym możemy przechowywać różne informacje w formie tekstu lub liczb tak aby potem wykonywać różne czynności z tymi danymi. Zmienne są powszechne w każdym języku programowania. Znajdziesz je nie tylko w VBA ale również w innych językach.

Podsumowanie

Poniżej znajdziesz małe podsumowanie tej lekcji.

  1. Wiesz już jak stworzyć zmienną.
  2. Wiesz jak zapisać wartość w zmiennej. Tą wartością może być jakaś liczba lub tekst.
  3. Nauczyłeś się także jak można wyświetlić wartość zmiennej w osobnym oknie za pomocą funkcji MsgBox.

Jeżeli jesteś zainteresowany dalszą nauką programowania w Access VBA i chcesz zobaczyć następne lekcje to musisz uzyskać dostęp do kursu Access VBA dla początkujących. To szkolenie kontynuuje to czego się nauczyłeś w tych darmowych lekcjach. Jeżeli chcesz zdobyć dostęp do całego kursu to wejdź tutaj: Kurs Access VBA. Aby wrócić do poprzedniej strony to kliknij tutaj.

  • Brak produktów w koszyku.