Najlepsze darmowe alternatywy dla Photoshopa

Najlepsze darmowe alternatywy dla PhotoshopaPhotoshop jest najbardziej popularnym narzędziem do edycji zdjęć, ale ma on jedną wadę. Photoshop jest płatny i jego cena jest dość wysoka. Na szczęście istnieje kilka programów które potrafią robić to samo co Photoshop. Poniżej znajdziesz najlepsze darmowe alternatywy dla Photoshopa. Jest ich pięć sztuk.

Istnieje sporo prostych programów które służą do małej edycji obrazu jak np. Paint na systemie Windows. W tym artykule nie brałem takich drobnych programów pod uwagę. Umieściłem tutaj tylko te aplikacje które moją podobne możliwości co Photoshop, np. oferują warstwy lub edycja wsadowa.

Gimp

GIMP można pobrać tutaj.

O tym programie chyba słyszało większość ludzi. GIMP jest najlepszą alternatywą dla Photoshopa ponieważ oferuje najwięcej funkcji ze wszystkich programów na tej liście. Jedną z największych zalet GIMP’a jest możliwość instalacji wtyczek które jeszcze bardziej rozszerzają jego możliwości. Oprócz tego GIMP ma sporo użytkowników co oznacza że w internecie znajdziemy dużo poradników które pomocą nam nauczyć się GIMP’a. Program ten jest cały czas rozwijany przez jego społeczność a więc możemy się spodziewać że w przyszłości będą nowy funkcje do GIMP’a dodawane.

Photo Pos

Photo Pos można pobrać tutaj.

Photo Pos jest bardzo dobrą darmową alternatywą dla Photoshopa. Ma dużo tych samych funkcji co Photoshop jak np. warstwy, maski, filtry lub automatyczne dostosowywanie obrazu. Można w nim przełączać między dwoma interfejsami. Ten pierwszy jest prostszy i idealnie nadaje się dla osób początkujących. Ten drugi ma więcej narzędzi i jest skierowany dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Pixlr Editor

Pixlr Editor można pobrać tutaj.

Pixlr Editor jest dość wyjątkową alternatywą dla Photoshopa ponieważ jest to program webowy napisany w języku Flash. Nie da się go pobrać i można go używać jedynie online. Pixlr Editor ma wiele tych samych funkcji co Photoshop jak np. pędzle, warstwy, wyostrzanie, rozmywanie, itp. Jego interfejs graficzny jest ładny i wyglądem podobny do Photoshopa. Jedynym minusem tej aplikacji jest to iż nie będzie ona już raczej rozwijana ponieważ była napisana we Flash’u który jest umierającą technologią.

Paint.NET

Paint.NET można pobrać tutaj.

Paint.NET nie posiada aż tylu funkcji co Photoshop lub GIMP ale mimo to nadaje się on do edycji zdjęć. Znajdziemy w nim wszystkie najważniejsze narzędzia takie jak pędzle, warstwy, filtry lub maski. Paint.NET nie ma wielkich wymagań sprzętowych tak więc można go zainstalować nawet na słabszych komputerach.

Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express można pobrać tutaj.

Photoshop Express jest darmową alternatywą stworzoną przez tą samą firmę co tworzy Photoshopa. Ze wszystkich programów na tej liście Photoshop Express posiada najmniejszą ilość funkcji. Nie ma on takich podstawowych narzędzi jak warstwy czy kadrowanie. Dużym plusem tej aplikacji jest to że można ją pobrać nie tylko na swój komputer ale także na smartfona z iOS lub Android. Interfejs graficzny jest ładny i przystosowany do ekranów dotykowych.

Najlepsze darmowe alternatywy dla Photoshopa

Teraz już wiesz jakie są najlepsze darmowe alternatywy dla Photoshopa. Wybierz jeden z powyższych programów aby zacząć pracę nad edycją zdjęć lub obrazów. Adobe Photoshop jest chyba najlepszym narzędziem w swojej kategorii. Mało programów może mu dorównać. Jeżeli jesteś profesjonalnym web designerem lub fotografem to Photoshop pewnie Ci się przyda. Większość ludzi jednak nie będzie używać Photoshopa aż tak intensywnie i dlatego warto takim osobom zainteresować się darmowym alternatywom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Brak produktów w koszyku.