Znajdziesz tutaj listę darmowych samouczków które pomogą Ci nauczyć się zaawansowanych aspektów programowania w Javie. Aby móc przystąpić do tych lekcji musisz znać podstawy języka Java. Jeśli masz te podstawy opanowane to z pewnością poradzisz sobie z tutejszym materiałem. Jeśli szukasz kursu który nauczy Ciebie Javy od podstaw to wejdź na tą stronę: kurs Java dla początkujących. Poniżej jest lista wszystkich darmowych lekcji z kursu Java dla średnio zaawansowanych:

 

1. Wstęp do kursu , rekurencja

Ten film to wstęp do całego kursu. Dowiesz się tutaj jak ten kurs jest zorganizowany, ile jest w nim łącznie lekcji, czego dokładnie się tu nauczysz, i wiele innych przydatnych informacji. Po tym wstępie który trwa parę minut, rozpocznie się prawdziwa lekcja. Nauczysz się w niej podstaw rekurencji. Dowiesz się czym ona jest, kiedy warto ją używać oraz kiedy należy ją stosować.

2. Rekurencja, ciąg dalszy

W tym wideo będziemy dalej omawiać rekurencję. Zobaczysz tutaj następny przykład który Ci pokaże jak jeszcze można wykorzystać rekurencję.

 

3. Rekurencja, kontynuacja

Jest to już ostatnia lekcja gdzie będziemy mówić o rekurencji. W tym wideo zobaczysz jeszcze bardziej zaawansowany przykład pokazujący rekurencję. Po ukończeniu tego darmowego samouczka z Javy będziesz wiedział wystarczająco dużo aby móc samemu stosować rekurencję w swoich programach.

 

4. GUI – Teoretyczne podstawy

W tym wideo zaczniemy się uczyć o GUI. Być może zapytasz: co to jest GUI? Jest to skrót od angielskiego słowa “Graphical User Interface” co po polsku oznacza “Graficzny Interfejs Użytkownika”.

Kiedy tworzymy GUI w naszych programach to tworzymy takie rzeczy jak okna, panele, przyciski, suwaki, itp. Wszystko to po to aby użytkownik naszego programu mógł się jakoś poruszać po naszej aplikacji.

W tej lekcji omówimy teoretyczne podstawy tworzenia GUI, czyli na przykład: jak ustalamy koordynaty i pozycję naszych okien i komponentów, jakich bibliotek użyć, jak tworzyć kolory w Javie i kilka innych rzeczy.

 

5. Klasa JFrame

Tutaj zaczniemy się uczyć tworzenia aplikacji GUI w praktyce. Ta lekcja pokaże Ci czym jest klasa JFrame oraz do czego ona służy. JFrame jest jedną z najważniejszych klas, ponieważ to dzięki niej jesteśmy w stanie tworzyć okna w Javie. Do tych okien możemy wsadzać komponenty naszego programu, jak np. tło, przyciski, obrazy, tekst, menu, itp. Ale jak te komponenty dodawać do naszego okna omówimy w następnych lekcjach, w tej skupimy się głównie na klasie JFrame.

 

6. Klasa JPanel

W tej lekcji omówimy następną, bardzo ważną klasę. Jest to mianowicie klasa JPanel. Dzięki tej klasie będziemy mogli tworzyć “panele” do których później będziemy mogli doczepiać następne komponenty naszego programu. Taki “panel” może być tłem, osobą kartą w naszym menu, lub obszarem który ma inne właściwości lub reszta.

 

7. Tło oraz panele

W tej darmowej lekcji z kursu Java dla średnio zaawansowanych zobaczysz następny przykład pokazujący jak jeszcze można wykorzystać klasę JPanel. Przede wszystkim skupimy się na tym jak można stworzyć tło dla naszego okna.

 

8. Klasa JLabel

W tym wideo poznamy nową klasę, która nazywa się JLabel. Jest to klasa dzięki której możemy wstawiać naszych aplikacji GUI takie komponenty jak tekst i obrazy.

 

Gdzie znajdę więcej samouczków?

Te filmy które tutaj miałeś okazję  tutaj zobaczyć to tylko mały kawałek tego co oferuje cały kurs Java dla średnio zaawansowanych. Wszystkich lekcji wideo jest razem 51. Tak więc zostały ci jeszcze 43 lekcje do obejrzenia! Kliknij w ten link aby dowiedzieć się więcej: kurs Java dla średnio zaawansowanych.

  • Brak produktów w koszyku.